Tím ovšem nemám na mysli registry komunistické, kde bylo evidováno skoro vše. Jeden z nich byl i registr zakázaných knih, tedy takových, které se vyřadily z knihoven a pokud je chtě někdo vydat, říkal si obrazně o oprátku. A tak třeba docházelo k zajímavým situacím, kdy třeba nakladatel Čábela vydal „Černé barony“ pana Švandrlíka, kdy to ještě šlo, ale to druhé vydání mu již stateční mužové z STB, bojující proti literárnímu braku zabavili. Že neskončili oba protagonisté v kriminále je malý zázrak.

Ale to jsem drobátko odbočil a musím se rychle vrátit zpátky.

eura na šňůře

V dnešní době jsou také registry, které nemají lidé rádi, a to jsou ty bankovní. Tedy, bankovní, týkající se financí. V nich si může kdokoli za poplatek ověřit, zda soused nedluží za plyn. Ano tak to chodí. Vy se tam můžete ocitnout jen proto, že jste zapomněli na jedná splátku za mobil, nebo jste nezaplatili jeden měsíc telefonnímu operátorovi. Tím pádem už jste tam a nikdo vás z toho nevytáhne. Jedině vy sami, a to různými způsoby. U registru SOLUS například musíte nejdříve zaplatit onu dlužnou částku.

prasátko s dolarem

Pak si chvilku počkáte, naštěstí jen tři roky, a ten záznam by měl zmizet. Pokud to bylo za telefonní služby, tak by měl zmizet do roka. Pokud se tak nestane, musíte vy sám zrušit smlouvu se subjektem, který vás tam umístil a odebrat mu práva k dispozici s vašimi osobními údaji. Pokud ani pak vaše údaje nezmizí, je třeba podat stížnost přímo SOLUSu. Rozepisuji to jen proto, že když si půjdete půjčit nějaké větší peníze, tak je nedostanete, právě kvůli tomuto záznamu. Z bankovních institucí vám nepůjčí ani jedna. Naštěstí jsou zde i instituce nebankovní a nimi hypotéka bez registru. Zde se nějaký záznam za zapomenutou platbu neřeší, a proto je vám zde peněžní nebe otevřeno. Pokud do něj chcete vstoupit, tak klikněte na odkaz výše v článku.